Dzisiaj jest: 24.1.2022, imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
Ogłoszenie:

Zadośćuczynienie i odszkodowanie dla represjonowanych w czasach komunizmu

dodano: 2019.05.24 ważne do: 2022.01.24 wyświetleń: 54
Szczegóły ogłoszenia:
Witam
Nasza kancelaria dochodzi zadośćuczynienia i odszkodowań za krzywdy jakie dotknęły tych, którzy poświęcili swoje zdrowie, kariery, życie rodzinne angażując się w działalność niepodległościową skierowaną przeciwko władzom komunistycznym, przez co doznali szykan i represji są znaczne i większości przypadków nie doczekały się godziwego zadośćuczynienia.

Kto może dochodzić odszkodowania za represje w czasach komunizmu?

Zgodnie z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego z dnia 1 marca 2011 r., że ograniczenie w ustawie zadośćuczynień dla ofiar PRL jest niekonstytucyjne (sygnatura akt P 21/09).
Sąd Apelacyjny w Warszawie dn. 20.09.2012 r. (sygn. akt: II S 38/12): „zgodnie z treścią art. 554 par. 2 kpk w zw. z art2,5. 8 ust. 3 ustawy a dnia 23.02.1991 r. o uznaniu za nieważne orzeczeń wydanych wobec osób represjonowanych za działalność na rzecz niepodległego bytu Państwa Polskiego, sprawy o odszkodowanie, powinny być rozpoznawane w pierwszej kolejności i ze szczególną dbałością o prawa pokrzywdzonych.
Walczyć o wyższe zadośćuczynienie mogą również te osoby, którym już odszkodowanie przyznano.

Po śmierci uprawnionego roszczenia o naprawienie szkody i zadośćuczynienie za doznaną krzywdę przechodzą na osoby wymienione w art. 8 ust. 1 zdanie drugie powołanej ustawy, to jest na małżonka, dzieci i rodziców.

Uprawnienia związane z represjami obejmują okres począwszy od 01.01.1944r.

Nasza kancelaria adwokacka prowadzimy sprawy na obszarze całej Polski. Pomagamy swoich Klientów już na etapie kompletowania dokumentów, niezbędnych do przeprowadzenia postępowania odszkodowawczego.
Opieka prawna zapewniona jest również poprzez stały, bezpośredni kontakt adwokata który prowadzi sprawę od początku do końca z Klientem.

Wstępna konsultacja jest oczywiście za darmo. Skontaktuj się z nami a wypracujemy najlepszą drogę do uzyskania odpowiednio wysokiego odszkodowania i zadośćuczynienia.
 
Kontakt
Kancelaria Prawna W.S.I. Polska
ul. Gagarina 66, 54-620 Wrocław, cały kraj / Internet
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Ile jest 1+3
Odpowiedź na powyższe pytanie:
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.