Dzisiaj jest: 15.7.2020, imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
Ogłoszenie:

Terapia Małżeństw

dodano: 2019.08.20 ważne do: 2020.03.18 wyświetleń: 88
130 160 PLN
Szczegóły ogłoszenia:
Wierzymy, że kiedy się pobierzemy, to potem wszystko będzie jak w cudownej bajce. Spotkamy tego "jedynego" lub "jedyną", weźmiemy ślub i będziemy żyli długo i szczęśliwie. Bajki nie mówią ci, że relacje wymagają pracy.

Często nie wchodzimy w relacje z gotowymi rozwiązaniami, jak działać w przypadku konfliktu lub co zrobić gdy jednak zacznie się między Wami psuć. Wtedy często działając po omacku, zapętlamy się w kłótniach i oskarżeniach, aż dochodzimy do momentu, gdy wprost nie możemy na siebie patrzeć. To najwyższa pora aby skorzystać z porady terapeuty, który może pomóc Wam nauczyć się nowych sposobów nawiązywania kontaktów z partnerem.

Pytanie brzmi: jak poznać, że nadszedł czas, aby rozważyć terapię małżeństw? Oto niektóre punkty wyzwalające i zachowania, które są oznakami, że możecie potrzebować pomocy.

1. Kiedy nie rozmawiasz. Szczerze mówiąc, wiele trudności w relacjach to po prostu problemy w komunikacji. Terapeuta może ułatwić nowe sposoby komunikowania się ze sobą. Po pogorszeniu komunikacji często trudno jest wrócić na właściwe tory.

2. Kiedy mówisz, ale zawsze jest to negatywne. Negatywna komunikacja może obejmować wszystko, co powoduje, że jeden partner czuje się osądzony, zawstydzony, zlekceważony, niepewny lub chce wycofać się z rozmowy. Negatywna komunikacja obejmuje również ton rozmowy, ponieważ nie zawsze chodzi o to, co mówisz, ale jak to mówisz. Negatywna komunikacja może przerodzić się w przemoc emocjonalną, a także komunikację niewerbalną.

3. Kiedy boisz się rozmawiać. Kiedy jest to po prostu zbyt przerażające, aby nawet poruszyć problemy. Może to być wszystko, od seksu po pieniądze, a nawet denerwujące małe nawyki, które wytrącają Cię z równowagi. Zadaniem terapeuty jest pomoc małżonkom w wyjaśnieniu swoich problemów i zrozumienie, o czym tak naprawdę mówią.

4. Gdy uczucia odmawia się jako kary. Jeśli jeden partner zaczyna działać jako „rodzic” lub „kara”, w związku brakuje równowagi.

5. Kiedy widzisz swojego partnera jako antagonistę. Ty i twój partner nie jesteście przeciwnikami; jesteś w tym samym zespole. Jeśli zacznie ci się wydawać, że jesteś po różnych stronach, czas poszukać pomocy.

7. Kiedy rozważasz (lub masz) romans. Fantazjowanie na temat romansu jest sygnałem, że pragniesz czegoś innego niż to, co obecnie masz. Chociaż związek może przetrwać po romansie jednego partnera, rozsądnie jest uzyskać pomoc, zanim to nastąpi. Jeśli oboje jesteście zaangażowani w proces terapii i jesteście uczciwi, małżeństwo może zostać uratowane. Przynajmniej możecie oboje zdać sobie sprawę, że dla was obojga jest zdrowsze.

8. Kiedy jesteś niewierny finansowo. Niewierność finansowa może być tak samo - jeśli nie bardziej - szkodliwa dla związku jak seksualna. Jeśli jeden partner trzyma swojego małżonka w niewiedzy na temat wydatków lub musi kontrolować wszystko związane z pieniędzmi, wówczas drugi powinien poruszyć temat finansów rodzinnych. Nie jest nierozsądne stwierdzenie: „Chcę lepiej zrozumieć nasze miesięczne rachunki i budżet, nasz dług, liczbę rachunków oszczędnościowych / czekowych / emerytalnych itp.” Jeśli małżonek się sprzeciwia, skonsultuj się ze specjalistą, aby pomóc rozwiązać konflikt.

9. Kiedy czujesz, że wszystko byłoby OK, gdyby tylko się zmienił. Jedyną osobą, którą możesz zmienić, jesteś Ty sam, więc jeśli czekasz, aż się zmieni, będziesz długo czekać. Często polecam psychoterapię, aby lepiej zrozumieć, kim jesteś i czego chcesz. Następnie, jeśli konflikty będą się utrzymywać, skontaktuj się z terapeutą dla par, aby nauczyć się lepszych sposobów wzajemnych relacji.

10. Kiedy żyjesz osobnym życiem. Kiedy pary stają się bardziej współlokatorami niż małżeństwem, może to wskazywać na potrzebę porady. Nie oznacza to, że para ma kłopoty tylko dlatego, że nie robią wszystkiego razem. Raczej, jeśli brakuje komunikacji, rozmowy, intymności lub jeśli czują, że po prostu „współistnieją”, może to oznaczać, że nadszedł czas, aby skonsultować się z terapeutą, który może pomóc ustalić, czego brakuje w związku, i jak to odzyskać.

11. Kiedy Twoje życie seksualne uległo znacznej zmianie. Nie jest niczym niezwykłym, że seks zmniejsza się nieco po pewnym czasie spędzonym razem. Jednak znaczące zmiany w sypialni sygnalizują, że coś jest nie tak. Nawiasem mówiąc, wzrost seksu jest również oznaką wyzwań, ponieważ może sygnalizować, że jeden partner próbuje nadrobić coś, co robi, co uważa za niewłaściwe.

12. Kiedy ciągle kłócisz się o te same małe rzeczy. Każda osoba wywołuje zachowania - określone rzeczy, które doprowadzają ich do szaleństwa, które nie przeszkadzałyby większości innych ludzi. Może to obejmować takie kwestie, jak pranie, sposób ładowania zmywarki i zbyt częste spożywanie tego samego posiłku na obiad. Drugi partner często nie rozumie, dlaczego te walki wciąż się toczą. Terapeuta może pomóc parze omówić te problemy i dowiedzieć się, jaki jest prawdziwy ich problem.

Większość par czeka zbyt długo, zanim szuka pomocy.
Jeśli uważasz, że twoje małżeństwo ma kłopoty, nie czekaj, jak najszybciej poszukaj pomocy. Zaplanuj przeznaczenie pieniędzy i czasu na terapię dla par i małżeństw. Im dłużej będziesz czekać, tym trudniej będzie ci przywrócić związek.
Kontakt
Terapia rodzinna
ul. Sobieskiego 14, Rumia, woj. pomorskie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Ile palców u jednej ręki ma człowiek?
Odpowiedź na powyższe pytanie:
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.